Jdi na obsah Jdi na menu
 


2.den 29. června

29. 6. 2007

29.června 2007

Trasa: Livorno- Bastia

V 6:30 se budím já a Evča celí promrzlí a pokroucení z auta, protože se nebylo čím přikrýt. To je tak, když si někdo všechny věci včetně spacáku a teplého oblečení dá do nejspodnější tašky v kufru. Jediný Jirka to vychytal, spal pěkně venku pod spacákem.

Vyrážíme už s mírným zpožděním do přístavu , kde na nás čeká trajekt společnosti Korsica Ferries. Před trajektem musí být automobil cca hodinu a půl před vyplutím, jinak budou místa obsazena auty bez rezervací.

Jenže to by nebylo ono, kdyby nebyly komplikace. Nikdo jsme nenastudovali mapu k přístavu a tak jsme bloudili v Livornu a pomalu ztráceli naději, že v 8:15 opravdu vyplujem.

Když jsme 10 minut před vyplutím  najeli na trajekt, fakt jsme si oddechli.
Na lodi jsme zabíjeli nudu pozorováním moře, viděli delfíny a s Evčou jsem si dal zmrzku a kafíčko s croissantem. Ve 12:30 trajekt doplul do Bastie. Překvapilo mě, kolik bylo na palubě Čechů. Bylo nádherné odpoledne, modrá obloha bez mráčku a sluníčko začalo pěkně pálit.

V jednu hodinu jsme se už váleli na pláži kousek od Bastie a užívali si moře.Voda teplá jak kafíčko… Kola budou v plánu až zítra. Po vyblbnutí ve vodě jsme se umyli v nádherně průzračné řece Golo, nakoupili párky, chleba a víno a našli místečko u pláže na přespání. Byl nádherný západ slunce. V deset usínáme natěšeni a trochu i s obavami na Náš cyklovýlet.

 

Náhledy fotografií ze složky 2.den

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář